Plateliai 2008

Neišspręsti dalykai

Atsarginis planas, esant labai blogam orui su lietaus ir kitais efektais

bonka atatinkamo gerimo turetu taisyt reikalaVirsininkas

Pirmadieni garantuotai gausim lietaus ir bonka cia nepades.

Atsarginis planas- kuo sausesniems grizti iki masinos ir tada galvoti kuria kryptim judesim: juros (nes netoli, nors nzn ka ten veikt per lietu..? ), ar namu . . .MyCB

Data

2008.06.22-2007.06.23/24 (sekmadienis-pirmadienis)

Maršrutas

Lankytinos vietos

Raganos uosis Platelių dvaro parke Gamtos paminklas, storiausias Lietuvos uosis. Jo kamieno apimtis -7,2 m, aukštis - 32 m.

Mikytų alkakalnis Ant alkakalnio yra pastatytas apžvalgos bokštelis, šiauriniame alkos kalno šlaite yra akmuo su velnio pėda, o rytinėje pusėje - Maldų (aukų) šulinys.

Vietos gyventojus stebina, kad iš šiaurės šlaito prieš oro atmainas kyla garai. Žmonės pasakoja, kad seniau vaidenosi. Yra daug padavimų.Vieni pasakoja, kad ant kalno buvo dievų “maldykla”, kurią prarijo žemė. Kiti porina, kad naktį pro kalną žmonės vengdavo važiuoti, bijodami susitikti velnią. Tačiau vienas išgėręs žmogus, iš Platelių į Kruopius važiuodamas, nutarė vykti pro kalną. Čia išgirdo ožio bliovimą, po to pamatė patį ožį, kuris taikėsi įšokti į vežimą. Žmogus išsigandęs ėmė ožį žegnoti, tas kurį laiką dar lakstė aplink vežimą, bet neįšoko. Išsiblaivęs žmogus prisiekė pro kalną naktį daugiau nevažinėti.

ŠARNELĖS PILIAKALNIS (tolokai)

Šarnelės piliakalnio, dar vadinamo Švedkalniu, papėdėje buvo senovės gyvenvietė, o visai šalia ir alkvietė. Gyvenvietės teritorijoje rasta pirmajam tūkstantmečiui priskiriamų radinių. Nuo šio piliakalnio toli matyti Šarnelės apylinkės. Ant piliakalnio yra viena iš tragiško likimo lietuvių poeto Vytauto Mačernio vizijų, įamžintų akmenyje.

Šeirės gamtos takas

Šeirės gamtos takas yra šalia Platelių miestelio, Šeirės kraštovaizdžio draustinyje. Keliaudami pėsčiomis 4,1 km ilgio taku, pamatysite būdingą šiam kraštui reljefą, įvairiausias augalų, grybų bei gyvūnų rūšis. O miško takelis, vingiuodamas per ūksmingus eglynus ar šviesamėgius lapuočių sąžalynus, aplenkdamas paukščių lizdavietes, šikšnosparnių inkilus, skruzdėlynus, nuves į slėpiningą Gaudupio pelkę. Netoli ir Piktežeris, saugomas medinio kipšiuko. Grįžtama Platelių ežero pakrante. Šiuo maršrutu keliauti galima savarankiškai arba su Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos gidu (teirautis Platelių lankytojų centre).

salia: Piktežeris II

Plyti Seirių miške, į vakarus nuo Platelių ežero ir Skarbo kalno. Jo plotas vos 1,5 ha. Aplinkui jį - didelė durpyno pelkė, o Piktežeris II jame - lyg koks akivaras guli dideliame žemės įdubime, gaubiamas gražaus spygliuočio miško. Šis ežerėlis gana gilus. Žmonės tiki, kad jis požemiais susijungęs su Platelių ežeru.

1 diena

8:00 išvykimas iš Vosyliuku (Viršininkas ir CB atvažiuoja su mašina iš ryto)

12:00 atvykimas i Plungę

Plungė - Plokštinės raketų bazė (20 km)

Nakvynė prie Platelių ež.

2 diena

Malimasis apie Platelius (20 km)

Išvykimas 18-19h

Įranga

Bendri daiktai

 • Palapinė: variantas silkė (Viršininko 3vietė)
 • Primusas - 1 vnt., mano senas
 • Puodai - bendras, 9.99 Lt
 • Kirvis - balastas, neimam
 • Plėvelė (dviračiams nuo lietaus ir šiaip) - Viršininkas
 • Įrankiai - Viršininkas
 • Komplektas padangoms klijuoti - kiekvienas asmeniškai!
 • Druska - Viršininkas
 • Cukrus - Marius
 • Fairy + kempinele - My CB
 • Vaistai - bintų-pleistrų, dar kažką pasims Viršininkas, kiti pasimkit pagal nuožiūrą ir vyraujančius negalavimus
 • Racijos - My CB 3vnt + akumai 3 kompl., Virsininkas 1 vnt
 • Kruopos+cugalos - MyCB

Asmeniniai būtini daiktai

GALIOJANTIS ASMENS DOKUMENTAS (PASAS ARBA KORTELĖ) - visi pasitikrinam, ar galioja (nebūtina, bet nepamaišys) Bliudas Puodelis Saukstas Peilis (turėkit visi, kai dalinamasi, gaunasi neefektyvus maitinimasis) Miegmaisis Kilimelis Spyna dviračiui

Radau saita kur yra aprasyta kas reikia i zygi http://www.dviratis.lt/index.php?page=dvirinfo&subpage=turizmas/atmintine aisku cia yra daiktu kurie gal ir nebutini, bet kazkoki supratima gali duoti ka reikia pasiimti i zygi.ZUKAS

Dalyviai

 • Mindaugas-1 (Virsininkas)
 • Mindaugas-2 (radistas)
 • Marius (Ragai)
 • Elika (Lazdynai team)

Bendra tvarka

standartinė, dūra išjungta, poilsinis režimas ant priešpaskutinės padalos

Vietinė info

Militarizmo ekspozicija Plokštinės miške Kaina: suaugusiam - 5 Lt, moksleiviui, studentui, pensininkui, neįgaliam asmeniui- 2 Lt. Zahodai 10h, 12h, 14h, 16h, 18h. Tel. (8~448) 49231.

Naudingos nuorodos

plateliai2008.txt · Last modified: 2013/10/14 20:14 (external edit)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki